Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszej siostry Bogumiły z Wadowic !!!
2022-07-03

Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszej siostry Bogumiły z Wadowic !!!

Dnia 03 lipca 2022 r. w wadowickiej wspólnocie przeżywałyśmy niecodzienny jubileusz 50–lecia życia zakonnego naszej siostry Bogumiły od Maryi Królowej Polski. Punktem centralnym dnia była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił O. Leszek Stańczewski – przeor wspólnoty zakonnej karmelitów w Wadowicach, a współcelebransem był ks. Łukasz Piórkowski – dyrektor Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Na  Jubileuszową  uroczystość przyjechała z Krakowa Siostra Prowincjalna Paula wraz z siostrami radnymi: s. Katarzyną, s. Mariolą i s. Joanną. Obecna była również delegacja sióstr nazaretanek z krakowskich wspólnot. W uroczystości uczestniczyła też licznie zebrana rodzina siostry Bogumiły i Jej przyjaciele.    

Kolejnymi punktami jubileuszowego programu był uroczysty obiad w refektarzu, a po nim dzielenie się wspomnieniami minionych dni i lat przeżywanych wspólnie z siostrą Bogumiłą. Dzień Jubileuszu naszej Siostry to dzień wielkiej radości i dziękczynienia Bogu za świadectwo życia, za łaskę Jej i naszego powołania do Nazaretu.

Niech Bóg za wszystko będzie Uwielbiony !!!