Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszej siostry Cecylii z Gdyni !!!
2022-09-19

Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszej siostry Cecylii z Gdyni !!!

Dnia 17 września 2022 r. w Gdyni przeżywałyśmy niecodzienny jubileusz 50–lecia życia zakonnego naszej siostry Cecylii od Jezusa Ukrzyżowanego Odkupiciela Świata. Punktem centralnym dnia była Msza św. w Bazylice Morskiej, której przewodniczył ks. infułat dr Edmund Skalski, homilię wygłosił ks. dr Andrzej Dańczak, współcelebransami byli również ks. Piotr Belecki (wikariusz parafii) i ks. prałat Edmund Wierzbowski (emerytowany proboszcz). Na koniec Eucharystii ks. Piotr odczytał i wręczył Jubilatce list gratulacyjny od ks. abp Tadeusza Wojdy (metropolity gdańskiego).

Na  Jubileuszową  uroczystość przyjechała z Krakowa Siostra Prowincjalna Paula wraz z siostrą Joanną S. Obecna była również delegacja sióstr nazaretanek z różnych wspólnot trójmiasta. W uroczystości uczestniczyła też licznie zebrana rodzina siostry Cecylii i Jej przyjaciele.    

Kolejnymi punktami jubileuszowego programu był uroczysty obiad w naszym przedszkolu, a po nim dzielenie się wspomnieniami minionych dni i lat przeżywanych wspólnie z siostrą Cecylią. Dzień Jubileuszu naszej Siostry to dzień wielkiej radości i dziękczynienia Bogu za świadectwo życia, za łaskę Jej i naszego powołania do Nazaretu.

Niech Bóg za wszystko będzie Uwielbiony !!!