Ogarnijmy troską samotne matki i ich dzieci !!!
2021-10-03

Ogarnijmy troską samotne matki i ich dzieci !!!

Pewnie każdy z nas ze wzruszeniem wspomina czas spędzony u boku swojej mamy, przeżywany w poczuciu bezpieczeństwa, bliskości i czułości. Jednak nie każda mama jest w stanie zapewnić swojemu dziecku ten emocjonalnej komfort, jakże potrzebny do prawidłowego rozwoju i osiągnięcia późniejszej dojrzałości. Czasem bardzo trudno nawet wyobrazić sobie, jak skomplikowane bywa ludzkie życie…

Odpowiadając na potrzeby matek i ich dzieci, po kilku latach starań Sióstr oraz ludzi dobrej woli, chcemy stworzyć „Dom dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi – U Matusi” w Rabce–Zdroju, gdzie najbardziej bezbronne osoby znajdą swój bezpieczny azyl.

Dom „U Matusi” prowadzony będzie w ramach Fundacji „Przystań w Nazarecie”, powołanej do tego, by wspierać Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, w ich misji wobec rodzin. W atmosferze zrozumienia i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa pragniemy otoczyć troską kobiety oczekujące dziecka, jak również matki z dziećmi, dla których dotychczasowe miejsce pobytu przestało być już bezpieczne.

 

Zachęcamy do wsparcia pięknego dzieła:

Fundacja „Przystań w Nazarecie”

ul. Nazaretańska 1, 30-685 Kraków

Bank: PKOBP O/1 Kraków

Numer rachunku: 19 1020 2892 0000 5702 0760 6025

Tytułem: Dom Matki i Dziecka w Rabce

 

Z wyrazami wdzięczności i szacunku

Siostry Nazaretanki