Orszak Trzech Króli w Krakowie !!!
2020-01-06

Orszak Trzech Króli w Krakowie !!!

W dniu 06 stycznia 2020 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego organizowany jest Orszak Trzech Króli. W tym roku Orszak ten przeszedł ulicami 812 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami. Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” uczestnicy wydarzenia dziękowali Bogu za wszystkie cuda, będące udziałem Polski i Polaków.

Już po raz dziesiąty Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają” - prowadzony przez reprezentantów trzech kontynentów - wyruszył z trzech punktów Krakowa tj. spod Wawelu, Dębnik i Placu Matejki. Korowodom towarzyszyli kolędnicy, dzieci i młodzież szkolna przebrana za rycerzy i damy dworu, muzykanci, a wśród nich m.in. Kapela z Bronowic, a także Lajkonik.

Wszystkie trzy krakowskie pochody w ramach święta rozpoczęły się o godz. 11.00 i ruszyły w stronę Rynku Głównego. Tam w południe spotkały się trzy orszaki - przed sceną, gdzie na nie czekała Święta Rodzina. Arcybiskup poprowadził modlitwę Anioł Pański, pobłogosławił zebranych i wziął udział we wspólnym kolędowaniu.

W Orszaku Trzech Króli nie zabrakło także Sióstr Nazaretanek.

Tradycyjnie Orszak miał również wymiar charytatywny, w tym roku zbierano środki na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, które pomaga osobom bezdomnym. W organizacji wydarzenia udział wzięli m.in.: stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, salezjanie z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym „Młodzi Światu”, jak również harcerze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i Związku Harcerstwa Polskiego oraz Skauci Europy.

Na koniec Królowie zawitali do Domu Prowincjalnego w Krakowie !!!