Śp. S.M. Magdalena Strzelecka
2020-09-29

Śp. S.M. Magdalena Strzelecka

Siostry Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu proszą pokornie o modlitwę za duszę najmilszej swej S. M. Magdaleny od Jezusa w Eucharystii (Danieli Strzeleckiej), która przeżywszy lat 85, w 64 roku życia zakonnego, odeszła do Pana w dniu 29 września 2020 r. w Wadowicach o godz. 6.55.

Siostra Magdalena pochodziła ze znanej szczekocińskiej rodziny o patriotycznych tradycjach. Jej ojciec, Antoni, jako legionista Józefa Piłsudskiego brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku i był ranny w bitwie pod Warszawą. W czasie II wojny światowej w ich domu rodzinnym w Szczekocinach była skrzynka kontaktowa placówki Armii Krajowej.

Śluby zakonne przyjęła w 1957 roku w Zgromadzeniu Nazaretanek w Kielcach, następne etapy jej służby zakonnej to Częstochowa, Piekoszów, Kraków, a od 1977 roku nasze Wadowic. Przez kilkadziesiąt lat siostra Magdalena uczyła także religii, w czasach, gdy katecheza była niemile widziana w szkołach. Po 1984 roku, po otwarciu papieskiego muzeum w kamienicy przy ulicy Kościelnej 7 w Wadowicach była także kustoszem placówki, razem z innymi siostrami oprowadzała po niej turystów i pielgrzymów.

 

Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 1 października br. w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach:

- o godz. 10.00 – różaniec,

- o godz. 10.30 - Msza Święta, po której nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz.

Niech Miłosierny Jezus obdarzy naszą Siostrę wiecznym Zbawieniem.