Spotkanie z Siostrami z Chin
2017-07-28

Spotkanie z Siostrami z Chin

Nasz Dom Prowincjalny w Krakowie gościł w dniach 7-11 lipca grupę 20 sióstr zakonnych z Chin. Skąd w Nazarecie tacy niecodzienni goście?

Siostry zakonne z Chin zostały zaproszone przez Stowarzyszenie SINICUM, które skupia Księży Biskupów, kapłanów, siostry zakonne, oraz ludzi świeckich, którzy swą troską otaczają sprawy Kościoła w Chinach. Kontakty z Kościołem w Chinach mobilizują do angażowania się w pomoc ewangelizacyjną tego wielkiego narodu, który po trudnych doświadczeniach rewolucji kulturowej w różny sposób odczuwa pragnienie Boga.
Kościół w Chinach przeżywa obecnie ogromny i gwałtowny rozwój. W latach 70. XX wieku liczbę chrześcijan w Chinach szacowano na 3 miliony. Obecnie może być ich aż 130 milionów… My Polacy, otrzymaliśmy w darze wielki skarb wiary i nim winniśmy się dzielić. To obdarowanie dotyczy także daru życia zakonnego. Dlatego zapraszamy do nas siostry z Chin, by móc podzielić się bogactwem i radością życia zakonnego.

(ze strony Stowarzyszenia SINICUM)

Siostry z Chin goszczą w Polsce już trzeci raz. Wcześniejsze seminaria miały miejsce w 2013 i 2014 r.
Nasz dom był bazą wypadową do krakowskich Sanktuariów. Nie obyło się także bez spotkania z naszą wspólnotą. Dla Sióstr to kolejna okazja, by zapoznać się z charyzmatem następnego żeńskiego zgromadzenia. W czasie ostatniego dnia pobytu w Krakowie Siostry modliły się wraz z nami na porannej Eucharystii oraz wysłuchały wykładu o. dr Eugeniusza Jendrzeja SJ: „Historia życia i historia powołania”.