Święto patronalne Sióstr Nowicjuszek !!!
2019-11-26

Święto patronalne Sióstr Nowicjuszek !!!

18 listopada przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką naszych Sióstr Nowicjuszek.

Jak każdego roku, tak również i teraz świętowania nie było końca. Już od 17 listopada nasze Siostry Nowicjuszki czciły swoją patronkę. W tym tez dniu były gośćmi sióstr ze wspólnoty przy ul. 7 Kamienic w Częstochowie, gdzie odbyła się w Ich intencji Eucharystia, po której zostały zaproszone do wspólnoty na uroczyste śniadanie.

W domu Nowicjatu radosne świętowanie miało zaś miejsce 24 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla - dniu imienin siostry mistrzyni Christelli.

Od samego rana do Sióstr Nowicjuszek przybywały siostry z różnych wspólnot z sercami pełnymi ciepłych życzeń i miłości, a także z przeróżnymi darami w dłoniach. Podczas świętowania nie zabrakło także obecności siostry prowincjalnej i sióstr radnych oraz najmłodszych naszych sióstr postulantek wraz z s. Jolantą.

Dzień ten był wypełniony wieloma niespodziankami przygotowanymi przez siostry z domowej wspólnoty. Na wszystko w tym dniu był czas: na modlitwę, wspólny posiłek , przyjęcie gości, rekreację i nawet na spotkanie z Matką Założycielką.

Ogarniamy Siostry Nowicjuszki swoją modlitewną pamięcią i życzymy, by każda chwila spędzona w  Nowicjacie była czasem pogłębienia więzi i relacji z Jezusem, napełnienia się Jego Miłością, by móc Mu służyć z oddaniem do końca swoich dni.