Wprowadzenie relikwii bł. Franciszki Siedliskiej do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
2019-06-08

Wprowadzenie relikwii bł. Franciszki Siedliskiej do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadło 12 Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku odbywało się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. W tym dniu w sposób szczególny wyrażaliśmy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

Święto Dziękczynienia w Warszawie rozpoczęło się procesją dziękczynną, która o godz. 8.00 wyruszyła z Placu Piłsudskiego i przeszła do Świątyni Opatrzności Bożej. W procesji były niesione relikwie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu i patronki naszej szkoły, którą na tej uroczystości reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej – poczet  sztandarowy. „W tej postaci odzwierciedla się temat rodziny, który był bliski zarówno Janowi Pawłowi II jak i Prymasowi Tysiąclecia oraz kwestie wychowania, szkolnictwa, edukacji” – mówił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

O godzinie 12.00 nastąpiło wprowadzenie relikwii bł. Franciszki Siedliskiej do Świątyni Opatrzności Bożej, a następnie uczestniczyliśmy w  Mszy św. dziękczynnej pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. 

                                                                                                                                                                                        s. Aneta Szot